5,0 (0)

Favorilere Eklendi

Favorilerime Git

Rüzgâra Emanet Ettiklerimiz

Ürün Kodu: 9786257994965
%25
198,50 TL 148,88 TL


 Siparişiniz Pazartesi Kargoya Verilecektir!
Tükenmek Üzere
Yeni Ürün

 

Rüzgâra Emanet Ettiklerimiz

Laura Imai Messina

 

 

Keder, yas ve hayatta kalmanın sevincini ele alan bu roman, Japonya’daki gerçek bir “rüzgâr telefonu”ndan esinlenerek anlatılıp tüm dünyada milyonlarca okuru teselli etmeyi başarmış muhteşem bir metin!

 

Yui, tsunamide hem annesini hem de kızını kaybettikten sonra günlerini keder ve sorgulamayla boğuşarak yaşamaya başlar. Acısıyla baş başa, hayatta kalmaya gayret ederken bir gün,  bahçesinde kullanılmayan eski bir telefon kulübesi bulunan bir  adamdan haberdar olur. Söylenenlere bakılırsa oraya gidenler, kaybettikleri sevdikleriyle konuşacak gücü kendilerinde bulmakta ve kederleriyle yüzleşebilmektedirler. Adına “Rüzgâr Telefonu” denen bu kulübeyle ilgili haberler yayıldıkça, tsunaminin yerle bir ettiği Japonya’nın gamlı insanları kilometrelerce öteden oraya  yolculuk etmeye başlar. Çok geçmeden Yui de kendi hac yolunu tutacaktır, ancak oraya vardığında ahizeyi eline alıp konuşmaya cesaret edemez. Bunun yerine, annesinin ölümünden sonar konuşmayı bırakan kızıyla ilgilenip onu hayatta tutmaya çalışan Takeşi’yle tanışır. Şüphesiz ki bu karşılaşma, “geride kalanlar”ın hikâyesini değiştirmeye başlayacaktır.

 

 Aynı anda hem yürek burkup hem de iç ısıtan bu kitap, kayıplardan sonra gelecek iyileşmenin sözünü verirken herkesin ziyaretini bekleyen o büyülü kulübenin kendisine dönüşüyor. İçinde dilediğiniz kadar kalıp rüzgâra emanet edeceğiniz sözcükleri seçmekte özgürsünüz…

 

 

Çeviri: Nilay Kanarya

Editör: Zerrin Özalp

Orijinal Adı: Quel Che Affidiamo Al Vento

Orijinal Dili: İtalyanca

Yayınevi: Kafka Kitap

Türü: Kurgu / Roman

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Kâğıt Bilgisi: 3. Hamur 

Basım Tarihi: Mart 2024

Basım Bilgisi:  1.Baskı

Sayfa Sayısı: 224

Kitap Boyutları: 13.5x21 cm

 

Çıkış Tarihi: Mart 2024Popüler Ürünler